Grupa terapeutyczna

17/04/2021

 

Roczna grupa terapeutyczna, spotyka się w Pracowni Motywacji i Zmian do końca grudnia 2018, w każdą środę o godzinie 17.00. Udział w niej jest nieodpłatny. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny z Esterą Czachor (780 107 637) lub Jarkiem Banaszakiem (608 430 413).
Gdy mnie spytano, kto jest konkretnym adresatem tej propozycji odpowiedziałem: normalni ludzie. Czyli tacy, którzy wśród swoich bliskich mają osoby, o które się szczególnie niepokoją, które je bardzo wkurzają lub których słowa lub zachowania je ranią, dostarczają bólu lub długotrwałego cierpienia. A mimo to się z nimi nie rozstają.

Czasem, bo nie chcą. Czasem, bo nie mogą. Bo każdy normalny człowiek nie myśli tylko o sobie. Myśli też o innych, pomaga im, czasem się dla nich poświęca. Szczególnie jeśli łączy go z nimi bliska relacja,
Czasem jednak to myślenie, pomaganie i poświęcanie nie tylko nie przynosi spodziewanych efektów, ale powoduje zmęczenie, bezsilność albo złość lub ból, którego normalny człowiek nie jest już w stanie sam udźwignąć. Potrzebuje pomocy. Grupa, którą tworzymy jest dla takich normalnych ludzi.
Program stanowi realizację Zadania 5.4
Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020