Zofia Czerwińska

• Jestem psychologiem (specjalność psychoterapia i seksuologia kliniczna) oraz Specjalistą Psychoterapii Uzależnień w trakcie procesu certyfikacji. Ukończyłam 1 stopień Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej oraz  Studium Dialogu Motywującego.
• Uczestniczę w licznych szkoleniach w celu rozwoju zawodowego, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
• Doświadczenie zdobywałam m.in. w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień w Poznaniu oraz jako psycholog w Miejskim Centrum Interwencji Kryzysowej i Telefonie Zaufania.
• Prowadzę zajęcia relaksacyjne, aktywizujące procesy poznawcze, a także warsztaty psychologiczne. W Pracowni Motywacji i Zmian prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupę wsparcia.

W swojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa, a także dbam o to aby rozmowie towarzyszyła atmosfera szacunku i akceptacji. Jestem terapeutką przyjazną osobom LGBTQ+.

Pomagam osobom uzależnionym oraz ich bliskim, dorosłym z zaburzeniami nastroju, depresją, brakiem samoakceptacji, motywacji, cierpiącym z powodu samotności, myśli samobójczych, lęków, szkodliwych nawyków, trudnych relacji, czującym, że ich życie nie wygląda tak jakby tego pragnęli.

Specjalizuję się w terapii uzależnień od narkotyków i innych substancji oraz zachowań destrukcyjnych, zaburzeń osobowości, myśli samobójczych, trudności w relacjach.

Polski lingwista, Alfred Korzybski, powiedział „uważaj, co do siebie mówisz, bo może się okazać, że słuchasz”. To co mówimy do samych siebie, co myślimy przekłada się na skuteczność naszego działania. Obecnie coraz większą wagę przywiązujemy do naszej diety, ale wciąż zbyt mało uwagi zwracamy na to, czym karmimy nasze umysły, dlatego staram się nauczyć moich klientów ,,myślenia o myśleniu’’ (tzw. metapoznania), obserwacji własnych myśli oraz wprowadzić do ich życia więcej uważności.

• Mój telefon: 792-740-509, blog: https://zofiaczerwinska.wordpress.com/