Kinga Michałowska


Jednocześnie praktykuję 3 ścieżki rozwoju zawodowego: jestem na 4 roku Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, biorę aktywnie udział w rocznym szkoleniu DBT COMPREHENSIVE oraz praktykuję formalnie medytację, przygotowując się poprzez różne szkolenia i praktyki (MBLC, CBLC) do rozpoczęcia ścieżki nauczycielskiej.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej oraz Mindfulness Association Polska.

Główne obszary mojej pracy i zainteresowań zawodowych to zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, neuroróżnorodność, zaburzenia osobowości oraz udzielanie wsparcia społeczności LGBTQIA+, której jestem częścią.
Psychoterapię prowadzę w nurcie poznawczo behawioralnym, uważnie zwracając uwagę na budowanie i rozwijanie relacji oraz korzystając z 3 fali CBT, która nieustannie mnie ciekawi: DBT, Mindfulness, Terapia Schematu.

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalność psychologia kliniczna) w 2001r., w 2010r. zostałam certyfikowaną specjalistką terapii uzależnień. Przez 8 lat prowadziłam zespół terapeutyczny w Ośrodku dla Osób Uzależnionych SPZOZ „Nowy Dworek”, co było bardzo ciekawym doświadczeniem zawodowym. To był okres wprowadzania zmian, prototypowania rozwiązań, bardzo dużej samodzielności i zespołowego odpowiadania na wyzwania i kryzysy. Bardzo doceniam tamten czas oraz moje ówczesne współpracowniczki, zdarza się, że tęsknie do tamtego okresu.

Ważnym elementem mojego życia jest kreatywność, dlatego próbuję wraz z Tomaszem Banaszakiem zamienić pomysł świadomej gry elektronicznej (serious game) w projekt, który mam nadzieję da nam dużo nowego doświadczenia, wyzwań i radości. Gra jest związana z doświadczaniem różnych trudności, w tym przeżywania lęku oraz uczeniem się nowych umiejętności – planujemy zaprojektować ją na platformę mobilną. Ta podróż dopiero się rozpoczyna i wykorzystuję w niej inną moją ścieżkę wykształcenia, czyli UX Design, który skończyłam w 2019r – SWPS Wrocław.

Prywatnie zostałam fanką Queerowego BookTooka i wypełniam moją biblioteczkę ciekawie wydanymi powieściami fantasy in english, napisanymi przez młode pisarki o bardzo różnorodnym pochodzeniu (polecam ILLUMICRATE); zafascynowały mnie też Shinrin-yoku, czyli kąpiele leśne, innymi słowy „uważność leśna” oraz praktykowanie formalnie medytacji w różnych okolicznościach: przyrody, okolicy (Rynek Łazarski letnimi wieczorami).

kontakt mailowy: kingamariamichalowska@gmail.com
kontakt telefoniczny: 600 966 602